Тема ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА б. ШЕСТИКУТНИКИ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ
ВИРАЗІВ. ЧИСЛОВИЙ ПРОМІНЬ. УТВОРЕННЯ ЧИСЕЛ ПРИЛІЧУВАННЯМ І ВІДЛІЧУВАННЯМ 1.
Мета: вправляти учнів
у складанні різних випадків складу числа 6; ознайомити учнів з шестикутником, числовим
променем; формувати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати
інтерес до математики.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Вже
дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав,
Тож і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
Девіз нашого уроку:
Міркуємо
– швидко.
Відповідаємо
правильно.
Лічимо
– точно.
Пишемо
гарно.
II. ПОВТОРЕННЯ
ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
Леопольд — не
просто кіт,
У нього повно
справ.
На рибалку він
пішов —
Було відмінне
полювання:
Умить потрапили на
гачок
Щука, 2 йоржі і
лящ,
Карасик і
окунець.
Скільки риб
зловив наш кіт? (6)
• Дарує
бабуся-лисиця
Трьом онукам
рукавиці:
Кожному по дві
дає.
Бережіть їх, не
губіть.
Скільки всіх
рукавичок полічіть!
• Мама качка у
садку
Шість каченят
пасе в холодку.
Всі качата, мов
клубочки.
Три синочки,
А скільки дочок?
• Киця Мурка на
всі ніжки
Взула шовкові
панчішки.
Та одна десь
загубилась.
Скільки в киці
залишилось?
• Шість яблунь у
саду росте
Одна із них уже
цвіте,
Скільки яблунь
не цвіли?
Як би ви, діти, відповіли?
Гра «Число заблукало»
1; 3; 5; 2; 4;
6.
Жив
був Півник-Цифроїд,
Їв
він цифри на обід.
Ось
він скільки з`їв із чаєм!
Встав,
яких не вистачає.
1,
... 3, ...5, ...,
2.Каліграфічна хвилинка (у зошиті с.28,завдання 2)
- А зараз проведемо
конкурс цифр-красунь Над цифрою, яку написали бездоганно, найкраще, намалюйте
корону.
3. Гра «Живі цифри»
Учитель роздає
дітям картки з цифрами.
— Станьте цифри,
по порядку! (1; 2; 3; 4; 5;6)
— Вийдіть, 3; 1;
4; 2.
— Вийдіть,
числа, попередні до чисел 5; 3; 2.
— Вийдіть,
числа, наступні до чисел 4; 2; 1.
— Вийдіть,
«сусіди» числа 5; 4; 3.
— Молодці! З цим
завданням ви добре впоралися!
4. Робота за
підручником (с.
31, 1 завдання усно)
5. Гра-естафета «Чарівні будиночки» ( біля дошки)
— Які числа
живуть у цих чарівних будиночках?
Заселіть вільні
квартири.
6. Гра «Бджілки»
-
На яку квітку сяде бджілка?
Фізкультхвилинка
Хто це, хто це вже втомився
І
наліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати
Й
фізкультуру починати.
Ми — метелики чудові,
Маєм крильця кольорові.
Над квітами літаємо,
Утоми ми не знаємо.
А жука злякалися,
Під кущик сховалися.
III.
ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Закріплення
знань про склад числа 6
Учитель читає
вірші, а діти відповідають на питання «скільки?». Потім за ними складаються приклади.
• У садок до
годівниці
Прилетіли 3
синиці,
Потім — ще 3
птиці.
Скільки птиць на
годівниці? (3 + 3 = 6)
• Каже мати
квочка:
— В мене 2
синочки і 4 дочки.
Скільки ж
діточок у квочки? (4 + 2 = 6)
• П’ять квіточок у
Даші
І ще одну дав
Саша.
Хто тут може
полічити
Скільки буде 5
та 1? (5 + 1 =6)
2. Робота за
підручником (с.
31)
— Розв’яжіть
приклади. Назвіть приклади з однаковими відповідями.
— Як же можна
отримати число 6? Який приклад допоможе розв’язати
приклад 6 - 1? 6
- 2? 6 - 3? 6 - 4? 6 - 5?
Завдання 4( у
підручнику). Робота в зошиті с.28, завдання 3,4.
— Що робить
бджілка? Скільки квіточок вона полила?
— Нижче
намальовано числовий промінь. Що на ньому замість квіточок?
— Якщо до числа
додамо 1, то отримаємо наступне число, а якщо віднімемо
1, то отримаємо
попереднє.
— Складемо
приклади на додавання, дивлячись на цей промінь.
Складання
прикладів під керівництвом учителя, запис їх на дошці і в зошиті.
1+1=2 3+1=4
5+1=6
2+1=3 4+1=5
Аналогічно
складаються приклади на віднімання.
— Дивлячись на
цей промінь, можна порівнювати числа. (Учитель указкою
показує пари
чисел, а учні усно складають нерівності.)
3. Робота з геометричним
матеріалом
У підручнику завдання З, с.31
— Які фігури
зображені на малюнку? Скільки їх?
— Назвіть виділені
елементи на кожному малюнку. Скільки у шестикутника
сторін? Скільки
у шестикутника вершин? Скільки у шестикутника кутів?
У зошиті завдання 1, с 28
Робота з
паличками для лічби
— За допомогою
паличок викладіть п’ятикутник. Скільки паличок використали?
Чому?
— За допомогою
паличок викладіть шестикутник. Скільки паличок використали?
Чому?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ
ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Самостійна
робота. Робота в зошиті. (с 28, Завдання
5,6)
V. ПІДСУМОК
УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Яке число повторювали
на уроці?
З яких двох чисел воно складається?
Гра «Заповни
віконця»
5 + □ = 6 3 + П
= 6 4 + □ = 6
— Який
многокутник можна скласти з 5 паличок? 6 паличок?
Ось
і уроку кінець! Той хто працював, той молодець!
Всі
ви діти молодці,
Гарно
працювали!
Але
дзвоник пролунав,
Він
мені і вам сказав,
Що
урок вже час кінчати,
Треба
йти відпочивати.
Немає коментарів:
Дописати коментар